اکسپت و چاپ مقاله ISI

اکسپت و چاپ مقاله ISI

  زمان مطالعه  ۴ دقیقه

با اکسپت و چاپ مقاله خود در مجلات ISI ، از امتیازات آن در مصاحبه دکتری بهره مند شوید.

  چاپ مقاله   نجفی     ۳ سال پیش

خروجی هر تحقیق و پژوهشی ، مقاله است. چاپ مقاله با هدف گسترش علم و در دسترس قرار دادن یتفته های جدید محققین ودانشجویان در اختیار سایرین می باشد تا با اطلاع و آگاهی از انها بتوانند در زمینه تحقیقاتی خود از آنها استفاده نمایند.
اما چاپ مقاله در مجلات معتبر دنیا، کار آسانی نیست. در ابتدا لازم است تا اصول و قواعد نگارش مقاله را بدانید تا بتوانید یک مقاله خوب بنویسید. دومین قدم در مسیر چاپ مقاله انتخاب یک مجله مناسب و متناسب با موضوع پژوهش شماست. زیرا تمام مجلات در تمامی حیطه ها فعالیت نمی کنند و هر کدام دارای یک اسکوپ مشخص هستند. با انتخاب مجله قدم اصلی را برداشته اید و می توان گفت 50 درصد راه را رفته اید. حال نوبت به ارسال مقاله به مجله به منظور بررسی و داوری توسط ادیتور و داوران مجله رسیده است. هیچ مقاله ای بدون داوری در مجله چاپ نمی شود و بایستی از فیلترهای مشخصی عبور نمایید تا اجازه چاپ در مجله را داشته باشد.

شما ادم بسیار خوش شانسی خواهید بود اگر در همان ابتدای کار مقاله شما از سوی داوران پذیرفته شود. اما در صورتی که مقاله شما از سوی مجله رد شد، نا امید نشوید و هرگز این تصور را نداشته باشید که شاید مقاله شما بد بوده است. دلایل مختلفی برای رد شدن مقاله شما وجود دارد که ادیتور مجله آنها را برای شما ارسال خواهد کرد. شما با اعمال اصلاحات لازم، مقاله خود را برای یک مجله دیگر اراسل می کنید و شانس خود را دوباره امتحان می کنید.

یکی از دغدغه های امروزه دانشجویان ایرانی چاپ مقاله در مجلات معتبر جهانی است. علت این نگرانی نیز بخاطر آشنا نبودن به نحوه نگارش مقاله، مجلات مختلف، مراحل ارسال و چاپ مقاله می باشد. بنابراین لازم است ابتدا با تمامی این موارد آشنا شوید و سپس اقدام به نگارش و ارسال مقاله به مجله نمایید.
در این بخش قصد داریم شما را با نحوه اکسپت و چاپ مقاله ISI آشنا کنیم.

مجلات ISI چیست؟

یکی از مجلات معتبر در این زمینه مجلات ISI می باشد که مقالات چاپ شده در آن ها به مقالات ISI معروف هستند. پایگاه ISI، موسسه اطلاعات علمی می باشد و تا به حال دهه هاست که در زمینه نمایه کردن نشریات علمی فعالیت می کند. مجلات ISI بر اساس داشتن ضریب تاثیر یا ایمپکت فکتور به دو گروه تقسیم می شوند.
مجلات ایمپکت دار یا به اصطلاح JCR مجلاتی هستند که دارای ضریب تاثیر بوده و مقالات چاپ شده در این مجلات معتبرترین و با ارزش ترین مقالات به حساب می آیند. این مجلات از لحاظ داوری بسیار سخت گیر هستند و فیلتر های انتخاب مقاله در این مجلات بسیار تخصصی می باشد. بازه داوری در این مجلات می تواند بین 2 تا 4 ماه متغییر باشد. گاها برای یک مقاله بیش از 3 داور در نظر می گیرند. در نتیجه مقاله شما بایستی از لحاظ محتوایی بسیار غنی و پربار و خالی از هرگونه اشتباه نگارشی و ترجمه باشد. همچنین این مجلات برای چاپ مقاله هزینه ای را از نویسندگان مقاله دریافت نمی کنند.

مجلات بدون ایمپکت مجلاتی تحت عنوان ISI LISTED هستند که فاقد ضریب تاثیر هستند اما مجلات معتبر و خوبی هستند. ممکن است این مجلات در یک بازه زمانی جزئی از مجلات JCR  بوده باشند اما به دلیل ضعف در داوری ها و همچنین فیلترهای انتخابی ضعیف، از لیست JCR خارج شده اند. داوری این مجلات در مقایسه با مجلات JCR  به نسبت راحت تر است اما باز نسبت به مقالات سختگیری را دارند و اینطور نیست که هر مقاله ای را به چاپ برسانند. بازه داوری این مجلات متفاوت است و می تواند بین 1 هفته تا 2 ماه متغییر باشد.

مقاله ISI چیست؟

مقالات ISI به مقالات چاپ شده در مجلات ISI اطلاق می شود. مقالات ISI از لحاظ ساختاری شامل بخش های زیر می باشند:

  • عنوان TITLE
  • چکیده ABSTRACT
  • مقدمه INTRODUCTION 
  • مواد و روش کار MATERIAL AND METHODS
  • نتیجه گیری RESULTS
  • بحث و گفتگو  DISCUTION
  • منابع REFERENCES

هر کدام از این بخش ها دارای یک تعرفه مشخصی هستند که نباید بیشتر از ان مقدار نوشته شود. زیرا اگر حجم مقاله شما بیش ازحد تعریف شده باشد، مجله آن را پس خواهد فرستاد. در خصوص نحوه نگارش رفرنس ها نیز هر مجله ای یک روش تعریف شده ای دارد که بایستی بر اساس آن نوشته و مرتب شود.

اکسپت و چاپ مقاله ISI در موسسه طلای کاغذی

همانطور که اشاره کردیم یکی از دغدغه های دانشجویان، نگرانی از اکسپت و چاپ نشدن مقاله هایشان در مجله های ISI است. موسسه طلای کاغذی به شما تضمین می دهد که مقاله هایتان را در مجله های معتبر ISI ( نه مجلات JCR) در کمترین زمان ممکن به چاپ خواهد رساند.
موسسه
طلای کاغذی تمامی مراحل انتخاب مجله، ارسال آن تا مرحله چاپ شدن مقالات شما را به عهده می گیرد. ما به شما تضمین می دهیم که مجلاتی که برای شما انتخاب می شوند همگی دارای اعتبار بالای علمی هستند و مناسب با مقاله شما خواهند بود. همچینین تضمین می کنیم که تمامی مکاتبات انجام شده با مجله در خصوص چاپ مقاله در صورت درخواست به نویسنده و محقق محترم ارسال شود.
کارشناسان موسسه طلای کاغذی با تجربه های بالایی که در این زمینه دارند می توانند به شما را در مسیر اکسپت و چاپ مقاله ISI کمک کنند.

هزینه دریافتی موسسه برای تمامی مراحل ارسال مقالات ISI ، پیگیری روند اکسپت آن ها تا به چاپ رسیدن مقاله، برای مجلات ISI LISTED معمولا از 550.000 تومان تا 2.000.000 تومان متغیر می باشند. اما برای مجلات JCR هیچ هزینه چاپی دریافت نمی شود و صرفا هزینه 400 تومان بابت قالب بندی مقاله بر اساس دستورالعما سایت از شما دریافت می شود.
بسته به نوع مجله انتخابی در زمان سفارش، هزینه ها و زمان بندیهای آنها نیز بطور دقیق و کامل برای فرهیختگان گرامی اطلاع رسانی خواهد شد. 

   پربازدید ترین