مزایای چاپ مقاله SCOPUS

مزایای چاپ مقاله SCOPUS

  زمان مطالعه  ۲ دقیقه

در این مقاله در مورد مزایای چاپ مقاله SCOPUS در موسسه طلای کاغذی صحبت می شود

  چاپ مقاله   نجفی     ۳ سال پیش

داشتن مقاله امتیاز بالایی برای اعتبار علمی فرد به همراه خواهد داشت و امروزه به گونه ای شده است که حتی رقابت  برای داشتن مقاله و چاپ آن در مجلات معتبر در بین افراد به وجود آمده است. اما هر مقاله ای ارزش و اعتبار درست و مناسبی را برای نویسنده اش به همراه نخواهد داشت. اگر مجلاتی که مقالات را چاپ می کنند دارای ارزش و اعتبار علمی باشند می تواند مقاله را برای محقق ارزشمند کند.

 تعداد زیادی ژورنال در سطح دنیا وجود دارد که در این میان مجلات اسکوپوس که جزو چهار پایگاه نمایه کننده سطح اول مجلات علمی در دنیا است که از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. ان پایگاه که از زیر مجموعه های نشر الزویر هلند می باشد سالهاست که به ایندکس کردن و معرفی مجلات علمی دنیا مشغول است و استانداردها و معیار های بالای علمی را برای نمایه کردن مجلات استفاده می کند که باعث شده است که مجلاتش در محافل علمی اعتبار بالایی داشته باشند و مقالات SCOPUS مورد توجه اهل فن قرار گیرند.

اما چرا اصولا باید مقاله بنویسیم و گفته می شود که داشتن مقاله در رزومه بسیار ارزشمند است و حتی به گفته ای جزو واجبات است؟ جواب آن واضح است. اول اینکه شما اگر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشید میزان 1.5 تا 2 نمره از پایان نامه شما به چاپ مقاله در مجلات معتبر scopus اختصاص پیدا کرده است که مشخصا استخراج آن از پایان نامه امتیاز کاملی را برایتان به همراه خواهد داشت. دوم اینکه اگر دانشجوی مقط دکتری باشید برای تحویل و ارائه تز خود نیازمند داشتن حداقل یک تا دو مقاله چاپ شده در مجلات معتبر خواهید بود. علاوه بر اینکه مقاله می تواند کمک بزرگی برای موفقیت شما در مصاحبه دکتری باشد.

از طرفی دیگر داشتن مقاله scopus می تواند به قوی تر کردن رزومه تحصیلی و کاری شما کمک بزرگی بکند. داشتن مقاله اعتبار علمی زیادی را برای شما در هنگام استخدام در دانشگاه و یا مراکز علمی و کاری به همراه خواهد داشت و اگر متقاضی ادامه تحصیل در کشوری خارجی باشید وجود یک یا چند مقاله در رزومه تحصیلی می تواند شانس پذیرش و بورسیه شدنتان را در این دانشگاه ها به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

اکسپت و چاپ مقاله SCOPUS برای دانشجو اعتبار بالای علمی به همراه خواهد داشت، اما می تواند اکسپت و چاپ مقاله SCOPUS روند سختی داشته باشد زیرا مقالات این مجلات از صافی های دقیق علمی می گذرند و مقالات ارسالی باید به دقت تنظیم و نوشته شده باشند. به این دلیل به کارگیری مشاوره تخصصی در این امر برای اکسپت و چاپ مقاله ای موفق اهیمت پیدا می کند. موسسه طلای کاغذی می تواند به شما در این امر کمک کند.

   پربازدید ترین