چاپ کتاب با تیراژ پایین

چاپ کتاب با تیراژ پایین

  زمان مطالعه  ۳ دقیقه

تیراژ به تعداد جلدی که از کتاب به چاپ می رسد اطلاق می شود که تعیین شدن آن در برآورد هزینه کتاب و روند چاپ بسیار اهمیت دارد.

  چاپ کتاب   نجفی     ۱ سال پیش

در حال حاضر بسیاری از دانشجویان دغدغه رزومه درست کردن و قوی کردن رزومه تحصیلی و علمی خود را دارند.  موارد مهمی وجود دارند که با داشتن آنها به قوی کردن رزومه تحصیلی و موفقیت در روندهای استخدام و تحصیلی کمک می کند. مقاله داشتن، ثبت اختراع و ارایه مدارک مختلف تحصیلی و موفقیت در آزمون ها از این دست هستند. اما یکی از مهمترین امتیازاتی که به قدرت دادن رزومه کمک می کند، داشتن کتاب است. چاپ کتاب و داشتن آن در سابقه علمی می تواند به بالابردن اعتبار علمی فرد کمک بزرگی کند. داشتن کتاب نگاه مثبت داوران دانشگاه های خارجی را همراه خواهد داشت و شانس شما را برای گرفتن بورسیه و پذیرش برای ادامه تحصیل در خارج از کشور افزایش خواهد داد. همچنین تخصص دادن 4 نمره از کل نمره مصاحبه دکتری نشان دهنده اهمیتی است که به کتاب در رزومه فرد داده می شود. علاوه بر این 30 نمره مصاحبه دکتری در دستان داوران می باشد که داشتن کتاب می تواند دید مثبتی در داوران از شما ایجاد کند و شانس موفقیت در مصاحبه دکتری را افزایش دهد. اما چاپ کتاب مراحل مختلفی دارد که باید طی شود و نمی توان یک شبه کتاب نوشت و چاپ کرد. تمامی این مراحل باید به دقت و جز به جز طی شوند تا یک کتاب بتواند چاپ شده و منتشر شود.مرکز طلای کاغذی در این ادامه مطلب سعی خواهد نمود تا  این مراحل را معرفی کند و شما را با روند چاپ کتاب بیشتر آشنا کند تا بتوانید با خدمات این موسسه در این زمینه بیشتر آشنا شوید.

چاپ کتاب با تیراژ دلخواه شما

برای این که یک کتاب به چاپ برسد باید مراحل مختلفی را طی کند. اولین قدم باید اجازه و مدرک وزارت ارشاد برای کتابتان اخذ شود که این خود نیازمند داشتن تجربه در طی مراحل ثبت می باشد.  این مجوز گرفتن نیازمند مکاتبات زیادی است که باید بین ناشر کتاب و وزارت ارشاد انجام گیرد و در روند آن اطلاعات مختلفی از خود کتاب گرفته تا اطلاعاتی از نویسنده و ناشر آن درخواست می گردد که باید به درستی این مکاتبات انجام شود تا مشکلی در روند چاپ کتاب و اخذ مجوز پیش نیاید. همچنین موارد مختلفی در زمینه کتاب باید مشخص شوند که مستقیما با هزینه ای که کتاب در بر خواهد داشت رابطه دارد. این مراحل شامل: ویراستاری کتاب، حروف چینی و صفحه آرای، طراحی جلد، لیتوگرافی، تهیه فیلم و زینک جلد کتاب، تهیه کاغذ و مقوا، چاپ متن و جلد کتاب،  سلفون کشی و صحافی کتاب می باشد که در مقاله ای جداگانه با نام مراحل چاپ کتاب مفصلا توضیح داده شد.

اما در این بین تیراژ کتاب و تعیین شدن آن در برآورد هزینه کتاب و روند چاپ بسیار اهمیت دارد. تیراژ به تعداد جلدی که از کتاب به چاپ می رسد اطلاق می شود. تیراژ نوع چاپ را مشخص می کند و تیراژهای کمتر از 200 جلد با چاپ دیجیتال انجام می شود که کمی هزینه چاپ کتاب را افزایش می دهد. از طرفی دیگر تیراژ کتاب تاثیر مستقیمی در مصرف کاغذ و هزینه های ناشی از آن دارد. بسیاری از نشرها وجود دارد که محدودیت تعداد تیراژ دارند و  متقاضی را اجبار می کنند که از یک تعداد جلد  مشخص کمتر نتواند کتاب در خواست کنند که این ممکن است هزینه ای اضافی را برای کاربر به همراه داشته باشد.

با این شرایط بسیار مفید و کاربردی خواهد بود که متقاضی چاپ کتاب بتواند میزان جلدهای چاپی کتاب را و همچنین تیراژ آن را مشخص و تعیین کند. اینکه شرایطی فراهم اید که فرد بتواند تیراز های پایین را  هم انتخاب کند و کتاب خود را در جلدهای کمتری منتشر کند. با این کار علاوه بر اینکه فرد می تواند با توجه به بنیه مالی خود دست به چاپ کتاب بزند و اگر از لحاظ مالی محدودیت داشته باشد می تواند کتابی با مجلد و تیراژ پایین تری چاپ کند. این چاپ کتاب حتی می تواند با تیراژ یک جلد نیز باشد که این از شرایطی است که موسسه طلای کاغذی برای شما فراهم اورده است.

موسسه طلای کاغذی این امکان را برای شما فراهم آورده است که بتوانید با هر تیراژی که مدنظرتان است کتاب خود را به چاپ برسانید و محدودیتی در این زمینه نداشته باشید.

   پربازدید ترین