چگونه یک کتاب بنویسیم؟

چگونه یک کتاب بنویسیم؟

  زمان مطالعه  ۲ دقیقه

در این مقاله در مورد این که چگونه یک کتاب بنویسیم صحبت می کنیم

  کتاب   نجفی     ۱ سال پیش

امروزه بسیاری از دانشجویان و محققان اقدام به نوشتن کتاب می کنند. داشتن یک کتاب در رزومه فرد می تواند در موفقیت های او در مصاحبه های دکتری و یا کاری و همچنین پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی کمک بزرگی کند. اما نوشتن یک کتاب سختی ها و روش های خودش را دارد. همه افراد ممکن است ایده ای داشته باشند که توانایی تبدیل شدن به کتاب را داشته باشد ولی اگر بخواهند این ایده ها را تبدیل به کتاب و نوشته کنند نیاز دارند تا به موارد مهمی توجه کنند. به دلیل اهمیت این موضوع مرکز طلای کاعذی در مقاله حاضر در مورد اینکه چگونه یک کتاب بنویسیم؟ صحبت خواهد کرد.

چگونه یک کتاب  بنویسیم؟

یادمان باشد که هیچکس از هنگام تولد نویسنده نبوده است و با تلاش و پشتکار فراوان توانسته است تا کتابی نوشته و چاپ کند. امرزوه بسیاری از دانشجویان تحقیق های متفاوتی دارند و یا پایان نامه ای تنظیم کردند که اگر کامل باشد توانایی تبدیل به کتاب را خواهد داشت. در ادامه با چگونگی نوشتن یک کتاب علمی و آمادگی برای ان آشنا می شویم.

لذت بردن از نوشتن

اغلب نویسندگان موفق از نوشتن و نگارش یک کتاب لذت می برده اند. یادتان باشد که نشاط و لذتی که در هنگام نگارش کتاب می برید در نوشته تان دیده می شود و مخاطب می تواند آن را حس کند.

خودشناسی

اگر از نوشتن لذت نمی برید و یا موضوع کتابی که می خواهید آن را تنظیم و نگارش کنید مورد علاقه تان نباشید. در این حالت تنها با شناخت از خود می توانید نویسندگی درستی را انجام دهید و یک کتاب خوب را بنویسید. شناخت از جوانب مختلف روحی خود می تواند کمک بزرگی به نگارش و نویسندگی در شما بکند.

تمرین در نوشتن

نویسندگی نیز مانند هر مهارت و حرفه دیگری نیاز به تمرین و ممارست دارد. برای اینکه نویسنده خوبی شوید نیاز دارید تا مدام تمرین نگارش کنید. مورد دیگری که باید بر آن تاکید کنیم این است که نویسندگی باید تداوم داشته باشد و باید به صورت مداوم انجام گیرد. زیرا اگر فاصله در نوشتن برای شما اتفاق بیفتد نا خودآگاه از نویسنده به خواننده تبدیل می شوید وبازگشت به موقعیت نویسندگی زمانببر می شود.

تنظیم زمان

سعی کنید زمان مشخصی در هر روز را به نوشتن اختصاص دهید. با این کار تداوم در نوشتن را حفظ می کنید و علاوه بر ان روند زمانی نوشتن شما به صورتی منظم و اصولی خواهد بود.

فعالیت های مترفقه

از آنجا که نویسندگی کاری ایستا است ممکن است بعد از مدتی از نوشتن خسته شوید و این کار روند نوشتن شما را کند خواهد کرد. برای جلوگیری از این موضوع به تغذیه خود توجه کنید و سعی کنید تا فعالیت ها اجتماعی و تفریحی را برای خود تعریف کنید تا روند نوشتن با روحیه بهتری ادامه پیدا کند.

مطالعه، تحقیق و حذف عوامل حواس پرت کننده

برای افزایش فن نویسندگی باید مطالعات خود را گسترش دهید و در زمینه علمی کتاب مورد نظر مدام در حال تحقیق و پژوهش باشید. علاوه بر این در بازه زمانی که به نویسندگی اختصاص داده اید فقط بنویسید و از قرار گرفتن در موقعیت هایی که موجب حواس پرتی شما شود باید دوری کنید.

 متعادل کردن انتظارات و نظرخواهی

باید انتظارات خود را از کارتان معقول کنید تا انرژی خود را برای نوشتن حفظ کنید. اگر اولین کتاب شما است نباید از خود انتظار داشته باشید که کارتان سریع و تند انجام شود. طبیعتا با افزایش تجربه روند نویسندگی شما نیز تسهیل می شود. علاوه بر این می توانید نوشته های خود را در اختیار اطرافیان قرار داده و نظرات آن ها را بخواهید که در این صورت می توانید از نظرات آن ها در جهت پیشرفت در نویسندگی خود استفاده کنید.

   پربازدید ترین