لیست نشریات و مجلات JCR رشته علوم تربیتی و تحقیقات آموزشی

لیست نشریات و مجلات JCR رشته علوم تربیتی و تحقیقات آموزشی

  زمان مطالعه  ۲ دقیقه

در این مقاله لیست نشریات و مجلات JCR رشته علوم تربیتی و تحقیقات آموزشی معرفی می گردد.

  مجلات ISI   نجفی     ۱۰ ماه پیش

امروزه یکی از دغدغه های پژوهشگران و دانشجویان نوشتن و چاپ مقاله است. شما تحقیقی را با دقت انجام داده اید و مقاله ای را از روی نتایج آن اماده کرده اید. این پژوهش شما زمانی ارزش و اعتبار علمی پیدا می کند که مقاله آن در مجله ای معتبر و در جامعه علمی منتشر شود. ارزش و اعتبار مقاله شما را را نیز تا حد زیادی مجله ای که در آن به چاپ می رسد مشخص می کند. به این خاطر انتخاب درست و آشنایی با مجلات معتبر فعال در حیطه رشته تخصصی، می تواند در انتخاب مجله خوب به شما کمک کند.

یکی از پایگاه های شناخته شده در رابطه با چاپ مقالات علمی که از اعتبار بالایی در دانشگاه های ایران و سطح جهان برخوردار است، مجلات ISI می باشند.  ISI هر ساله دو نوع لیست منتشر می کند که مهمترین آن مجلاتی است که دارای ایمپکت فکتور می باشد و به مجلات JCR معروف هستند. ایمپکت فکتور ضریبی است که میزان ارجاعات به یک مجله را نشان می دهد و برای رتبه دهی به مجلات استفاده می شود. به این دلیل مجلات JCR از اعتبار و ارزش علمی بالایی برخوردار هستند و اگر مقاله ای بتواند در این مجلات منتشر شود، اعتبار بالایی برای نویسنده اش به ارمغان خواهد آورد.

به دلیل اهمیت این نوع از مجلات و همچنین آشنایی دانشجویان و پژوهشگران با مجلات JCR رشته های مختلف علمی، مرکز طلای کاغذی در سری مقالات خود به معرفی مجلات جی سی آر رشته های مختلف تحصیلی و علمی می پردازد. در این مقاله لیست نشریات و مجلات JCR رشته علوم تربیتی و تحقیقات آموزشی در اختیارتان قرار می گیرد.

لیست نشریات و مجلات JCR رشته علوم تربیتی و تحقیقات آموزشی

همانطور که اشاره شد مجلات JCR آن دسته از مجلات آی اس آی هستند که دارای ایمپکت فکتور می باشند و به دلیل همین شاخصه و داشتن این ضریب از اعتبار و ارزش علمی بیشتری نسبت به سایر مجلات فاقد ایمپکت فکتور آی اس آی که در لیست ISI-LIST منتشر می شوند، برخوردار هستند. برای آشنایی بیشتر با  مزایای چاپ مقاله در مجلات JCR  می توانید به مقالات قبلی ما در این رابطه مراجعه کنید.

رشته علوم تربیتی و تحقیقات آموزشی از گرایش های علوم تربیتی است و جزو رشته های مهم و پرطرفدار دانشگاهی و آکادمیک می باشد که سالانه دانشجویان زیادی در آن در حال تحصیل هستند. آشنایی با مجلات این رشته می تواند در انتخاب ژورنال مناسب به دانشجویان این شاخه تحصیلی کمک بزرگی کند. در ادامه لینک دانلود  لیست نشریات و مجلات JCR رشته علوم تربیتی و تحقیقات آموزشی در اختیارتان قرار می گیرد.

دانلود لیست نشریات و مجلات JCR رشته علوم تربیتی و تحقیقات آموزشی

 
 

 

   پربازدید ترین