مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی از امروز آغاز می شود.

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی از امروز آغاز می شود.

  زمان مطالعه  ۱ دقیقه

مهلت ویرایش و انتخاب رشته محل در آزمون کارشناسی ارشد سال ٩٧ گروه پزشکی از امروز آغاز می شود.

  دانشگاهی   نجفی     ۳ سال پیش

محمدحسین پورکاظمی رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی، گفت: آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی در روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه ۹۷ با حضور حدود ۵۶ هزار نفر داوطلب در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد.

وی بیان کرد: از تعداد حدود ۵۶ هزار شرکت کننده در این دوره از آزمون، ۳۲ هزار نفر مجاز شده اند که تاکنون ۲۰ هزار نفر در این آزمون انتخاب رشته کرده اند.

پورکاظمی ادامه داد: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۹۷ در مجموع ظرفیت آزاد و رایگان و شهریه پرداز ۵ هزار و ۸۰ نفر است. از این میزان تعداد ۳ هزار و ۵۴۴ نفر مربوط به ظرفیت آزاد و رایگان و یک هزار و ۵۳۶ نفر مربوط به ظرفیت شهریه پرداز است. البته این میزان ظرفیت افزایش یافته است.

وی افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۹۷ به همراه ظرفیت های جدید پذیرش بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود و  داوطلبان مجاز که تاکنون انتخاب رشته نکرده اند و یا آنها که انتخاب رشته کرده اند می توانند در فرصت مجدد ۵ تا ۷ شهریور انتخاب رشته کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: براساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی در برخی از رشته های آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی تغییراتی ایجاد شده است. ۸ مورد رشته محل جدید به مجموع ظرفیت اضافه شده و در برخی از رشته ها نیز ظرفیت پذیرش رشته محل ها افزایش یافت.

وی افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل می توانند از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۵ شهریور تا چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷، نسبت به ویرایش انتخاب های خود اقدام کنند. همچنین افرادی که تاکنون موفق به انتخاب رشته محل نشده اند، می توانند در زمان ۵ تا ۷ شهریور نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام کنند.

پورکاظمی گفت: زمان اعلام نتایج نهایی، نیمه دوم شهریور ماه اطلاع رسانی خواهد شد.

   پربازدید ترین