عوامل تعین کننده هزینه چاپ کتاب

عوامل تعین کننده هزینه چاپ کتاب

  زمان مطالعه  ۳ دقیقه

چاپ کتاب با هزینه بسیار مناسب و با تیراژ دلخواه شما، در کمترین زمان ممکن در موسسه پیپرگلد انجام می گیرد.

  چاپ کتاب   نجفی     ۱ سال پیش

یکی از مواردی که می تواند در روند علمی و اعتبار کاری یک دانشجو تاثیر بزرگی داشته باشد تالیف یک کتاب و به چاپ رساندن آن می باشد. داشتن کتاب فایده های زیادی دارد که می توان از مزایای آن به افزایش شانس قبولی در مصاحبه دکتری و اخذ پذیرش از دانشگاه ها خارجی اشاره کرد. اما چاپ کتاب هزینه خواهد داشت. اما هزینه ای که برای نشر کتاب لازم می باشد به چه عواملی بستگی دارد؟ مرکز طلای کاغذی در این مقاله در مورد هزینه چاپ کتاب در نشریات مختلف صحبت خواهد کرد.

هزینه چاپ کتاب

هزینه منتشر شدن یک کتاب به عواملی مختلفی بستگی دارد. برای اینکه مشخص شود که نشر و چاپ یک کتاب چقدر هزینه خواهد داشت موارد زیر باید تعیین گردند:

تیراژ کتاب

مهمترین موردی که در میزان هزینه چاپ کتاب تاثیر دارد و باید تعیین گردد تیراژ کتاب است. ابتدا باید تعیین گردد که متقاضی درخواست چاپ چند جلد از کتاب را دارد تا هزینه محاسبه شود. تیراژ کتاب یکی از عواملی است که میزان مواد مصرفی را مشخص می کند. تیراژ کتاب عامل تعیین کننده نوع چاپ نیز می باشد. برای تیراژهای کمتر از 200 جلد چاپ دیجیتال انجام می گیرد که به نسبت چاپ افست که در تیراژهای بالا انجام می گیرد گران تر می باشد. از طرفی دیگر تیراژ کتاب می تواند در نوع صحافی و کاغذ مصرفی و مواردی از این دست تاثیر گزار باشد.

تعداد صفحات کتاب

یکی از عوامل مهم در تعیین هزینه چاپ کتاب تعداد صفحات آن است. اینکه یک کتاب دارای چند صفحه باشد میزان مصرف کاغذ و زینک را تعیین می کند. تعداد صفحات تعیین کننده کاغذ مصرفی است که مستقیم بر هزینه چاپ کتاب تاثیر خواهد گذاشت.

سایز کتاب

یکی دیگر از عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت تمام شده برای چاپ کتاب سایز آن است. امروزه کتاب ها در سایزها و قطعات مختلف به چاپ می رسند و اندازه کتاب عامل تعیین کننده در مقدار و ابعاد کاغذ مصرفی می باشد. به عنوان نمونه کتاب های با سایز و اندازه کوچک مانند رحلی و رقعی کوچک ابعاد کاغذ 60 در 90 سانتی متر دارند و در کتاب های با سایز بزرگ مانند وزیری ابعاد کاغذ 70 در 100 سانتی متر است.

جنس صفحات

نوع کاغذ مصرفی از عوامل دیگری است که در هزینه تمام شده برای چاپ کتاب موثر می باشد. انواع و مدل های مختلفی از کاغذ وجود دارد که می تواند در کتاب به کار روند که هر کدام از آن ها هزینه مخصوص به خود دارند. از نمونه های کاغذ می توان به کرافت یا کاغذ بافت دار و تحریر که کاغذ با وزن 70 یا 80 گرمی است، اشاره کرد.

نوع چاپ

تکنولوژی های مختلفی برای چاپ کردن کتاب وجود دارد. دو دسته اصلی چاپ کتاب داریم که شامل چاپ افست و چاپ دیجیتال می باشد. به دلیل سبک و شیوه چاپ، هر کدام از این انواع چاپ هزینه مخصوص به خود دارد. در چاپ افست  از زینک برای چاپ استفاده می شود که خود در محاسبه هزینه دخیل می باشد. در چاپ دیجیتال زینک وجود ندارد و متن مستقیم بر روی کاغذ چاپ می گردد در نتیجه در این نوع از چاپ تعداد برگ ها و فرم آن ها به مقدار زیادی تعیین کننده هزینه چاپ خواهد بود.

نوع صحافی

بسته به اینکه کتاب شما چه تعداد کاغذ داشته باشد ویا چند صفحه باشد صحافی خاصی به کار می رود. دو نوع صحافی رایج در حال حاضر وجود دارد. صحافی شومیز که جلد گلاسه با چسب گرم است و صحافی جلد سخت که از روکش گالینگور و چسب سرد استفاده می کند. هر نوع از صحافی هزینه مخصوص به خود دارد.

هزینه چاپ کتاب در موسسه طلای کاغذی

موسسه طلای کاغذی با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق و با تجربه ای که برای چاپ کتاب دارد تمامی خدمات چاپ کتاب خود را با کمترین هزینه ممکن برای متقاضیان انجام می دهد. هزینه های چاپ کتاب در موسسه ما به این گونه است:

مدت زمان تحویل 

تعداد صفحات

قیمت برای 10 جلد 

  قیمت برای 20 جلد

25-35 روز

 100-250 صفحه

650 هزار تومان 

750 هزار تومان

25-35 روز

  250-400 صفحه

750 هزار تومان 

850 هزار تومان

25-35 روز

400-500 صفحه

840 هزار تومان 

920 هزار تومان

25-35 روز

500-700 صفحه

930 هزار تومان 

980 هزار تومان

25-35 روز

 بالای 700 صفحه

   تعیین قیمت توسط کارشناس محترم           

 

اگر متقاضی خواهان تیراژهای بالاتر از 20 جلد باشد، هزینه آن توسط کارشناس موسسه برآورد می گردد.

   پربازدید ترین