لیست مجلات علمی پژوهشی وزارت بهداشت

لیست مجلات علمی پژوهشی وزارت بهداشت

  زمان مطالعه  ۲ دقیقه

موسسه طلای کاغذی در این مقاله قصد دارد تا لیست مجلات علمی پژوهشی وزارت بهداشت را در اختیارتان قرار دهد.

  مجلات علمی پژوهشی داخلی   نجفی     ۳ سال پیش

در مقاله قبلی در مورد انواع مجله صحبت کردیم. معرفی کلی از مجلات علمی پژوهشی صورت گرفت و گفته شد که این مجلات و مقالاتی که در آن ها به چاپ می رسند از اهمیت و ارزش علمی بالایی در مجامع علمی و آکادمیک برخوردار هستند. شناخت مجلات علمی پژوهشی می تواند به ما در انتخاب مجله مورد نظر برای چاپ مقاله خود کمک بزرگی کند. مرکز طلای کاغذی به دلیل اهمیت این موضوع بر آن شده است تا لیست مجلات علمی پژوهشی مورد تایید بخش های مختلف آموزشی کشور را به شما معرفی کند. در این مقاله قصد داریم تا لیست مجلات علمی پژوهشی وزارت بهداشت را به شما معرفی کرده و در اختیار شما قرار دهیم.

مجله علمی پژوهشی چیست؟ 

در تعریف وزارت علوم آمده است: «مجله علمی پژوهشی عبارت است از هر گونه تولید علمی که در پی جستجوی حقایق و انتشار آن در میان مردم و در جهت حل یک مساله یا طرح اندیشه و ایده ای در خصوص موضوعی از موضوع های علمی به وسیله مطالعه ای سیستماتیک». با این تعریف مجلات علمی پزوهشی دو ویژگی مهم دارند و این دو ویژگی اصالت و ابداع است. مطالب و مقالات منتشر شده در این مجلات جدید و نو بوده و دری جدید به روی دنیای علم باز می کنند.

لیست مجلات علمی پژوهشی وزارت بهداشت

در ایران سازمان های مختلفی هستند که مجلات علمی پژوهشی معتبر منتشر شده را معرفی و اعلام می کنند. در این بین می توان از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نام برد که لیست معرفی شدمی تواند مرجع مشخصی برای یافتن مجلات معتبر و مورد تایید این وزارت خانه می باشد.

 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این راه قدم برداشته است و در سال 1396 سامانه بانک اطلاعات نشریات علوم پزشکی کشور را راه اندازی نمود که در آن اطلاعات کامل مجلات علمی پژوهشی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نمایه و معرفی می شوند. در حال حاضر بیش از 400 عنوان مجله علمی پژوهشی کشور در حوزه کاری و علمی وزارت بهداشت در این سامانه و بانک اطلاعاتی جمع اوری شده است و قابلیت دسترسی به اطلاعات دقیق این نشریات در اختیار کاربران و علاقه مندان قرار گرفته است.

این پایگاه و سامانه روزانه و به صورت کاملا دقیقی تمامی نشریات و مجلات منتشر شده در زمینه پزشکی در ایران را مورد رصد قرار می دهد و اطلاعات آخرین شماره چاپ شده و مقالات آن ها را استخراج کرده و در بانک اطلاعاتی خود این داده ها را ثبت می کند. لیست نهایی منتشر شده شامل اطلاعات کاملی از نشریات داخل کشور در زمینه کاری وزارت بهداشت بوده و با مراجعه به آن می توان از اخرین وضعیت این مجلات آگاه  شد.

در ادامه لینک دانلود لیست مجلات علمی پژوهشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی قرار داده می شود که می توانید با مراجعه به آن از نشریات فعال علمی در این زمینه آگاه شوید و اطلاعات نسبتا جامعی در این زمینه کسب کنید. این لیست می توان به شما کمک کند تا مجله مناسبی را از نشریات داخل ایران برای مقاله خود انتخاب کنید.

دانلود لیست مجلات علمی پژوهشی وزارت بهداشت

   پربازدید ترین