سختگیری درانتقال دانشجویان ایرانی

سختگیری درانتقال دانشجویان ایرانی

  زمان مطالعه  ۱ دقیقه

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اعلام شرایط سختگیرانه جدید برای نقل و انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل گفت: وزارت بهداشت اجازه دور زدن کنکور را نمی دهد.

  دانشگاهی   نجفی     ۳ سال پیش

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، در پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره وضعیت آموزش پزشکی در کشور گفت: تعداد زیادی داوطلب برای ورود به رشته های پزشکی وجود دارد و وزارت بهداشت مخالف دور زدن کنکور برای ورود به پزشکی است.

وی ادامه داد: تسهیلاتی که برای انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور ایجاد شده است تنها مختص دانشجویانی است که در سال های گذشته برای تحصیل به خارج از کشور رفته اند. این تسهیلات به دلیل مشکلات ارزی اتخاذ شده است.

لاریجانی افزود: شورای ارزشیابی و مدارک تحصیلی وزارت بهداشت به زودی تصمیمات مهمی را برای پیشگیری هر چه بهتر دور زدن کنکور برای انتقال دانشجویان ایرانی به داخل کشور اعلام می کند. این شرایط به مراتب سختگیرانه تر از شرایط فعلی است.

وی درباره اعلام چند دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مرجع انتقال دانشجویان ایرانی از چند کشور، یادآور شد: این کار تنها به منزله تسهیل پروسه انتقال و بررسی پرونده های این دانشجویان است. اما در نهایت تصمیم گیرنده اصلی برای انتقال مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت است.

   پربازدید ترین