نحوه ارسال مقاله به مجلات خارجی چگونه است؟

نحوه ارسال مقاله به مجلات خارجی چگونه است؟

  زمان مطالعه  ۲ دقیقه

سابمیت کردن یا ارسال مقاله یکی از مراحل مهم چاپ مقاله است. در این متن نحوه ارسال مقاله به مجلات خارجی را بررسی می کنیم.

  چاپ مقاله   نجفی     ۱ سال پیش

مقاله نوشتن و چاپ آن در مجله ای معتبر به یکی از دغدغه های دانشجویان و پزوهشگران ما تبدیل شده است. دلیل آن نیز اهمیت داشتن مقاله برای مصاحبه دکتری و همچنین اهمیت و امتیازی است که داشتن مقاله برای پذیرش از دانشگاه های خارجی دارد، می باشد. اما بسیاری از افرادی که مقاله خود را آماده می کنند با روند ارسال مقالات آشنا نیستند و دانستن روند درست آن می تواند شانس افراد را برای موفقیت در پذیرش و چاپ مقالات افزایش دهد. به دلیل اهمیت ارسال درست مقالات، مرکز طلای کاغذی در این متن بر آن شده است تا در مورد چگونگی ارسال مقالات به مجلات خارجی صحبت کرده و شما را با پروسه انجام آن بیشتر آشنا کند.

نحوه ارسال مقاله به مجلات خارجی به چه صورت انجام می گیرد؟

ابتدا باید یادآور شویم که برای ارسال مقالات به مجلات باید قواعد دستوری و نوشتاری که توسط ان مجله تعیین شده است را مطالعه کرده و مقاله خود را بر اساس آن تنظیم کنید. با این کار در ارزیابی مقالات در مرحله اول داوری مقاله شما با مشکلی مواجه نخواهد شد. اما برای ارسال مقالات به چند شیوه می توانید اقدام کنید.

اولین و ابتدایی ترین شیوه ارسال مقالات از طریق ایمیل می باشد. بسیاری از مجلات ایمیلی را در اختیار می گذارند که می تواند ایمیل خود مجله باشد و یا ایمیل سردبیر آن که شما باید مقاله نوشته شده را به همراه مدارکی که از شما خواسته شده است از طریق همین ایمیل به مجله ارسال کنید. تمام مکاتبات بعدی شما با مجله از طریق همین ایمیل انجام خواهد شد و پس از ارسال ، مقاله شما وارد پروسه داوری شده و نتیجه در نهایت به شما اعلام خواهد گردید.

شیوه دوم از طریق وب سایت خود مجله است. برخی از مجلات وب سایت مخصوصی دارند و در این سایت گذاره ای وجود دارد که از طریق آن می توانید مقاله خود را به مجله ارسال کنید. موارد مورد در خواست و قسمت هایی که باید تکمیل شود تا ارسال انجام گیرد از مجله به مجله ای دیگر در این حالت متفاوت است که باید از راهنمای وب سایت ان ژورنال این موارد را بررسی کنید.

اما امروزه اکثر مجلات از سیستم آنلاین برای دریافت مقاله استفاده می کنند. موسسه ای خاص به نام scholar one فرایند دریافت و ارسال مقاله شما به مجله را به عهده گرفته است که برای این کار شما باید ابتدا وارد وب سایت سیستم آنلاین شده و مانند فرایند ثبت ایمیل برای خود حسابی کاربری و رمز عبور تعریف کنید. بعد از باز کردن حساب باید به شیوه زیر فرایند ارسال مقاله را انجام دهید:

بعد از ورود به حساب خود در سایت سیستم آنلاین باید گزینه :Submit a New Manuscript را انتخاب کنید. در این قسمت اول باید قسمت چکیده و مقدمه را که برای شما تعریف شده است پرنمایید. بعد از این قسمت از شما نام نویسندگان خواسته می شود که باید به ترتیب اولویت پر شوند. از آنجا که مکاتبات بعدی با نویسنده مسئول یا Corresponding Author انجام می شود در نتیجه باید در انتخاب این نویسنده دقت شود که اگر شما نباشید مکاتبات بعدی با شما نخواهد بود. بعد از پر کردن این موارد باید تعهد نامه ها و قوانین مجله را تایید کنید. در مرحله بعدی باید Cover Letter تکمیل شود و بعد از آن نمودارها، جداول و اشکال باید در قسمت های مربوطه ارسال گردند. در نهایت خود مقاله را بارگذاری کرده و بعد از تاییدیه نهایی گزینه submit انتخاب می شود که در این حالت مقاله شما ارسال شده و دیگر توانایی ویرایش آن را نخواهید داشت.

مرکز طلای کاغذی  با خدمات حرفه ای خود در زمینه ارسال و چاپ مقالات، تمامی مراحل آماده سازی تا چاپ مقالات شما  در مجلات معتبر خارجی را با انجام تمامی مکاتبات مربوطه با تضمین 100 درصدی چاپ مقالات شما انجام می دهد.
 

   پربازدید ترین