ترجمه تخصصی انواع متون دانشگاهی

ترجمه تخصصی انواع متون دانشگاهی

  زمان مطالعه  ۲ دقیقه

متون انگلیسی یا فارسی خود را در هر رشته ای که هستید، به ما بسپارید، تا در زمان کوتاهی ترجمه و به شما تحویل دهیم.

  ترجمه مقاله   نجفی     ۱ سال پیش

 در دانشگاه های ایران، دانشجویان به دلایل مختلفی در طول تحصیل خود نیاز پیدا می کنند تا به متون دانشگاهی که شامل مقالات، کتب و کاتالوگ بوده و به زبانی خارجی است دسترسی داشته باشند. علاوه بر موارد گفته شده کلا هر متنی که با یک رشته دانشگاهی و یا یک شاخه علمی مرتبط باشد، جزو متون دانشگاهی محسوب می شود. دانشجویان مختلف در طول تحصیل خود برای موارد مختلفی مانند نگارش پایان نامه، انجام پروژه، نوشتن پروپوزال و مواردی از این دست نیاز به استفاده از متون و منابع خارجی پیدا می کنند. اما ترجمه متون دانشگاهی، به دلیل ماهیت علمی آن ها، ترجمه ای تخصصی است و نیازمند مهارت خاص خود می باشد. 

همانطور که اشاره شد ترجمه متون دانشگاهی نیازمند تخصص و مهارت کافی در بحث ترجمه متون علمی می باشد. ترجمه هایی که از متون دانشگاهی می گردد به خاطر ماهیت علمی و تخصصی آن ها باید واضح، صریح و قابل فهم بوده و بدون هیچ ابهامی نگاشته شوند. نوع ترجمه بستگی زیادی به نوع متن و مخاطب آن دارد و میزان سنگینی ترجمه باید بسته به مخاطب و متن اصلی تنظیم شده باشد و اصطلاحات پیچیده در متن باید با دقت و با مهارت به کارگیری شوند و در صورت لزوم حتی ساده سازی شوند. به دلایلی که گفته شد، ترجمه متون تخصصی نیازمند مهارتی خوب و بالاست.

یادآور می شویم که ما با متون تخصصی دانشگاهی سرکار داریم و تمامی این متون، علمی می باشند. در نتیجه باید ترجمه علمی یا ترجمه تخصصی انجام گیرد. به دلیل ماهیت ترجمه یک مترجم تخصصی علاوه بر اینکه باید تسلط کامل و کافی در زبان مبدا و مقصد داشته باشد تا بتوان به زبانی شیوا و علمی متون را برگردان کند، باید در رشته علمی مورد نظر نیز دانش کافی را داشته باشد. متون علمی دارای اصطلاحات علمی خاصی است که مترجم تنها با داشتن دانش و اطلاعات در آن زمینه علمی می تواند به ترجمه مسلط باشد. علاوه بر این اطلاعات علمی مترجم نیز باید به روز باشد زیرا علم، روز به روز پیشرفت می کند و اصطلاحات جدید به آن اضافه می گردد.

ترجمه تخصصی متون دانشگاهی در موسسه طلای کاغذی

 موسسه طلای کاغذی به واسطه تجربه چندین ساله خود در امر ترجمه متون دانشگاهی و به کارگیری مترجمان تخصصی در رشته های مختلف علمی می تواند به شما در زمینه ترجمه متون تخصصی دانشگاهی کمک کند. کافیست از طریق بخش ثبت سفارش، درخواست خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید. فایل شما توسط همکاران بررسی و بر اساس تعداد کلمات و رشته تخصصی شما، هزینه ترجمه برآورد شده و به شما اطلاع داده می شود. در صورت تائید از سوی شما، هزینه دریافت و فایل برای ترجمه به مترجمین تخصصی ارسال می شود. علاوه بر برآورد هزینه، زمان تحویل ترجمه شما نیز در همان ابتدای کار تعیین می شود و شما دقیقا در همان تایم، فایل ترجمه شده خود را تحویل می گیرید.

   پربازدید ترین