اعطای وام شهریه با کارمزد ۲.۵ درصد به دانشجویان دانشگاه آزاد

اعطای وام شهریه با کارمزد ۲.۵ درصد به دانشجویان دانشگاه آزاد

  زمان مطالعه  ۱ دقیقه

دانشگاه آزاد قراردادی با ۲ بانک منعقد کرده است تا دانشجویان بتوانند از وام شهریه با کارمزد ۲.۵ درصد بهره‌مند شوند.

  دانشگاهی   نجفی     ۳ سال پیش

محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، در دومین روز از گردهمایی سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی  گفت: از معاونان فرهنگی و دانشجویی درخواست دارم که برنامه ها و الگوهای عملیاتی خود را ارائه کنند.

وی افزود: معاونان دانشجویی و فرهنگی وکیل مدافع حقوق دانشجویان در این دانشگاه هستند.

سرپرست دانشگاه آزاد درخصوص ارزیابی خود از وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از وضعیت موجود راضی نیستیم اما نسبت به آینده امیدواریم. وضعیت فرهنگی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی موضوعی نیست که تنها به ما بستگی داشته باشد، بلکه موضوعات فرهنگی شامل عوامل داخلی و خارجی است.

طهرانچی اظهار داشت: کاهش شهریه مناطق محروم از موضوعاتی است که به دنبال آن هستیم و امسال با کاهش ۵۰ درصدی شهریه این موضوع را اجرایی کردیم، البته در کنار این بخشنامه، موضوع تخفیف ۲.۵ درصدی به همه دانشجویانی که در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند نیز ابلاغ شد.

وی افزود: براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، مجاز به افزایش ۱۲.۵ درصدی شهریه در سال ۱۳۹۷ هستیم اما هر دانشجویی که در زمان تعیین‌ شده نسبت به ثبت‌نام و انتخاب واحد اقدام کند می تواند از تخفیف ۲.۵ درصدی برخوردار و در واقع افزایش شهریه در مورد این دانشجویان ۱۰ درصد خواهد بود.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ما به دنبال سازوکارهای حمایتی برای دانشجویان هستیم و تلاش داریم شهریه دغدغه دانشجویان نباشد و بتوانند در زمان تحصیل از حمایت دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار باشند تا تمرکز بیشتری بر تحصیل خود داشته باشند.

طهرانچی گفت: بر این اساس علاوه بر وام صندوق رفاه که با کارمزد ۴ درصد به دانشجویان ارائه می شود اخیرا معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی قراردادی با دو بانک منعقد کرده است تا دانشجویان بتوانند از وام شهریه با کارمزد ۲.۵ درصد بهره‌مند شوند و تا سال آینده برنامه های حمایتی بهتر و بیشتری ابلاغ خواهیم کرد.

   پربازدید ترین