ویرایش گرامری مقالات پزشکی

ویرایش گرامری مقالات پزشکی

  زمان مطالعه  ۲ دقیقه

ویرایش گرامری مقالات پزشکی به عملی گفته می شود که مقاله پزشکی توسط ویراستار که فردی ماهر در زمینه زبانی و پزشکی می باشد خوانده می شود و اشکالات آن اصلاح می گردد.

  ویراستاری   نجفی     ۳ سال پیش

پزشکی یک از رشته های محبوب گروه علوم تجربی می باشد که شاهد آن هستیم که تعداد زیادی در این رشته مشغول به تحصیل هستند و در حال فعالیت علمی باشند. پزشکی رشته ای است که بدن انسان و سلامتی آن توجه می کند. امروزه می بنیم که دانشجویان پزشکی اقدام به انجام پژوهش و نوشتن مقاله می کنند که در نهایت باید آن را به مجله ای معتبر  فرستاده و چاپ کنند. مجلات معتبر اکثر خارجی و به زبان انگلیسی هستند و مقالات باید به این زبان نوشته شود. البته به دلیل اینکه زبان انگلیسی زبان دوم ما می باشد شاهد آن هستیم که بسیاری از این مقالات ارسالی به دلیل اشکالات نگارشی رد شده و اکسپت نمی شوند. این مشکل به صورت کاملی می توان با ویراستاری مقاله حل شود. یکی از مواردی که دانشجویان قبل از ارسال مقاله خود به مجلات باید به آن توجه کنند ویرایش مقاله است. به دلیل اهمیت این موضوع مرکز طلای کاغذی در ادامه در مورد ویرایش گرامری مقالات پزشکی صحبت خواهیم کرد

ویرایش گرامری مقالات پزشکی

ویرایش به بازخوانی و اصلاح اشکالات متن گفته می شود. ویرایش گرامری مقالات پزشکی به عملی گفته می شود که مقاله پزشکی توسط ویراستار که فردی ماهر در زمینه زبانی و پزشکی می باشد خوانده می شود و اشکالات گرامی و ساختاری متن مقاله پیدا شده و اصلاح می گردند. این کار بسیار حیاتی و مهم می باشد که در هر مقاله ای بهتر است انجام گیرد. زیرا دیده شده است که اشتباهاتی در نوشتن و نگارش مقالات وجود دارد که بسیاری از آن ها مانع موفقیت در چاپ مقالات می گردند.

نکته قابل توجه این است که زبان خارجی زبان اول ما نیست و طبیعتا تسلط کاملی بر آن همگی ما نداریم. مجلات معتبر جهانی نیز بر روی نگارش و ادبیات مقالات حساسیت های ویژه ای دارند و متن هایی را پذیرش می کنند که جدا از بار و محتوای علمی، متنی روان و فاقد هیچگونه اشکالات نگارشی و گرامری داشته باشند. به این سبب بهتر است تا از ویراستارهای حرفه ای که ترجیحا نیتیو باشند (به این معنی که زبان انگلیسی زبان اول آن ها باشند مانند ویراستاران آمریکایی و انگلیسی). مرکز طلای کاغذی ویراستاران حرفه ای و نیتوی را در اختیار دارد که می تواند خدمات ویرایش گرامری مقالات پزشکی شما را انجام دهد.

اما هنگامی که می گویند ویرایش گرامری مقالات، منظور چه نو بازبینی و اصلاحی است؟ در ویرایش گرامری بازبینی های زیر انجام می گیرد:

  • متن مقالات پزشکی بر اساس گرامر و املای واژگان به کار رفته شده و همچنین حروف اضافه و نقطه گذاری بررسی و اصلاح می شود.
  • جمله بندی های به کار رفته در مقاله بازبینی شده و در صورت نیاز اصلاح می گردند.
  • به صورت ویژه شیوه بیان متن مقاله مورد بازبینی قرار می گیرد و در صورت لزوم از کلمات مناسب تری در متن به کارگیری می شود.
  • فرم نوشتار بر اساس استاندارد مجلات، مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورت نیاز سبک نگارش در جهت همسان سازی با این استاندارد اصلاح می گردد.
  • بخش های تکراری متن حذف می شود تا متن نوشتار روان تر و یکسان تر شود.

همانطور که اشاره گردید کار ویراستاری گرامری متون و مقالات پزشکی باید توسط فردی که تسلط کاملی بر زبان مقاله دارد صورت گیرد که ویراستاران نیتیو بهترین گزینه در این زمینه هستند. مرکز طلای کاغذی است سال هاست که در زمینه ویراستاری متون و مقالات تخصصی پزشکی فعال می باشد و می تواند بهترین خدمات در این زمینه را با کمترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار دهد.

   پربازدید ترین